MF-USMF010-2
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MF-USMF010-2
Category : Circuit Protection PTC Resettable Fuses
Manufacturer : Bourns Inc.
Series : Multifuse®, MF-USMF
Packaging : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT)
Part Status : Active
Type : Polymeric
Voltage - Max : 30V
Current - Hold (Ih) (Max) : 100 mA
Current - Trip (It) : 300 mA
Current - Max : 10 A
Time to Trip : 600 ms
Resistance - Initial (Ri) (Min) : 800 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) : 15 Ohms
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Grade : Automotive
Qualification : AEC-Q200
Ratings : -
Mounting Type : Surface Mount
Package / Case : 1210 (3225 Metric), Concave
Size / Dimension : 0.127" L x 0.102" W (3.22mm x 2.58mm)
Height - Seated (Max) : -
Thickness (Max) : 0.033" (0.85mm)
Lead Spacing : -
Approval Agency : cURus, TUV
Base Product Number : MF-USMF
Other Names : MF-USMF010-2CT,MF-USMF010-2TR,MF-USMF010-2DKR,MFUSMF0102
Standard Package : 3,000
Place of Origin : CHINA
Model Number : MF-USMF010-2
Contact Now
MF-USMF010-2
Log in to the manufacturer's official website for more.
[Quality Assurance]
MF-USMF010-2
[Certification]
MF-USMF010-2
[About Shipping]
MF-USMF010-2
[About Payment]
MF-USMF010-2
[About packaging]
MF-USMF010-2
Product Tags:
MF-USMF010-2
Polymeric PTC Resettable Fuse 30V 100 mA Ih Surface Mount 1210 (3225 Metric) Concave