L4931ABD15-TR
Part Number : L4931ABD15-TR
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : L4931ABD15-TR More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Polarity : Positive
Output Type : Fixed
Number of Pins : 8
Output Voltage : 1.5 V
Max Input Voltage : 20 V
Number of Outputs : 1
Input Bias Current : 600 µA
Number of Regulators : 1
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Regulators - Linear
Qty : 217 In Stock
Applications : Wired networking Industrial transport (non-car & non-light truck) Gaming
Accuracy : 1 %
Packaging : Tape & Reel
Case/Package : SO
Output Current : 250 mA
Dropout Voltage : 1 V
Min Input Voltage : 2.5 V
Quiescent Current : 1 mA
Max Output Current : 250 mA
Max Operating Temperature : 125 °C