LD29300D2M25R
Part Number : LD29300D2M25R
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LD29300D2M25R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Output Type : Fixed
Number of Pins : 4
Output Voltage : 2.5 V
Max Input Voltage : 30 V
Number of Outputs : 1
Number of Regulators : 1
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Regulators - Linear
Qty : 906 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Medical Portable electronics
Packaging : Cut Tape
Case/Package : TO-263-4
Output Current : 3 A
Dropout Voltage : 400 mV
Min Input Voltage : 2.5 V
Input Bias Current : 20 mA
Max Operating Temperature : 125 °C