LD39015J15R
Part Number : LD39015J15R
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LD39015J15R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Polarity : Positive
Output Type : Fixed
Number of Pins : 4
Output Voltage : 1.5 V
Max Input Voltage : 6 V
Quiescent Current : 40 µA
Number of Regulators : 1
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Regulators - Linear
Qty : 790 In Stock
Accuracy : 2 %
Packaging : Tape & Reel (TR)
Case/Package : FCBGA
Output Current : 150 mA
Dropout Voltage : 90 mV
Number of Outputs : 1
Max Output Current : 150 mA
Max Operating Temperature : 125 °C