FSBB15CH60D
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FSBB15CH60D
Part Number : FSBB15CH60D
Manufacturer : Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : FSBB15CH60D More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Weight : 21.978 g
Voltage : 600 V
Output Current : 15 A
Number of Outputs : 3
Max Supply Voltage : 400 V
Switching Frequency : 20 kHz
Min Breakdown Voltage : 600 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 2 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Power Driver Modules
Qty : 6171 In Stock
Applications : Aerospace & defense Datacom module
Height : 7.5 mm
Current : 15 A
Schedule B : 8541290080
Output Voltage : 600 V
Max Current Rating : 15 A
Min Supply Voltage : 13 V
Max Power Dissipation : 58 W
Max Operating Temperature : 125 °C
Max Junction Temperature (Tj) : 150 °C