FSBB30CH60DF
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FSBB30CH60DF
Part Number : FSBB30CH60DF
Manufacturer : Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : FSBB30CH60DF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Current : 30 A
Case/Package : Module
Min Breakdown Voltage : 600 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Power Driver Modules
Qty : 1056 In Stock
Applications : TV Pro audio, video & signage Aerospace & defense
Weight : 21.978 g
Voltage : 600 V
Max Current Rating : 30 A
Max Operating Temperature : 150 °C
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 2.1 V