FSBB15CH60C
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FSBB15CH60C
Part Number : FSBB15CH60C
Manufacturer : Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : FSBB15CH60C More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Height : 5.5 mm
Weight : 21.978 g
Voltage : 600 V
Number of Pins : 27
Output Voltage : 300 mV
Power Dissipation : 55 W
Max Supply Voltage : 400 V
Number of Channels : 6
Switching Frequency : 20 kHz
Max Collector Current : 15 A
Min Breakdown Voltage : 600 V
Operating Supply Voltage : 300 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 2 V
Collector Emitter Saturation Voltage : 2 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Power Driver Modules
Qty : 770 In Stock
Applications : TV Motor drives Enterprise projectors
Width : 26.8 mm
Length : 44 mm
Current : 15 A
Case/Package : Module
Output Current : 5 mA
Number of Outputs : 6
Max Current Rating : 15 A
Min Supply Voltage : 13.5 V
Turn-On Delay Time : 800 ns
Turn-Off Delay Time : 400 ns
Max Power Dissipation : 55 W
Nominal Supply Current : 23 mA
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Junction Temperature (Tj) : 150 °C
Collector Emitter Breakdown Voltage : 600 V